- Cyfrowy Polsat - http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl -

Fundacja Polsat

Telewizja Polsat jest pierwszą w Polsce stacją komercyjną, która zaangażowała się w działalność charytatywną. Fundacja Polsat została powołana w 1996 roku – wspiera leczenie najmłodszych już 16 lat. “Wystarczy chcieć” – to hasło, które przyświecało założeniu Fundacji.

Osoby działające w Fundacji mają świadomość, że choroba dziecka to podwójny dramat – nie tylko w wymiarze emocjonalnym, lecz także materialnym, gdyż często specjalistyczne leczenie, innowacyjne środki farmaceutyczne czy kosztowna rehabilitacja przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dlatego przez 16 lat działania Fundacja stale pomaga konkretnym dzieciom – Krzysiowi, Zosi. Ratuje życie najmłodszym, którzy bez pomocy z zewnątrz nie mieliby szans na powrót do zdrowia. Fundacja stara się reagować jak najszybciej i rozpatrywać wszelkie prośby o pomoc. Do dziś udało się pomóc ponad 20 tys. małych pacjentów oraz wesprzeć ponad tysiąc szpitali i ośrodków medycznych. W sumie na cele statutowe Fundacja Polsat przekazała 187,3 mln zł.

Najbardziej rozpoznawalne projekty Fundacji Polsat to:

 • “Podaruj Dzieciom Słońce”
  Coroczna, ogólnopolska kampania organizowana wspólnie z firmą Procter&Gamble i Telewizją Polsat. Część dochodu ze sprzedaży produktów opatrzonych słoneczkiem przeznaczona była na rozwiązanie konkretnych problemów polskich placówek pediatrycznych oraz na wsparcie leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji. W latach 1999–2007 dzięki akcji wyposażone zostały 232 oddziały dziecięce i ośrodki specjalistyczne. W latach 2008–2011 zebrane środki zostały przekazane na leczenie, rehabilitację, zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla 7277 chorych dzieci. Przez 14 lat na leczenie dzieci zostało przekazanych ponad 65,6 mln zł.
 • “Jesteśmy dla Dzieci”
  Kampania, której bohaterami są podopieczni Fundacji. W spotach apelują o pomoc nie tylko dla siebie, ale także dla innych chorych dzieci. Dzięki kampanii „Jesteśmy dla Dzieci” Fundacja zebrała 53 mln zł, które w całości zostały przekazane na leczenie i rehabilitację najmłodszych.
 • “Mikołajkowy Blok Reklamowy”
  To wyjątkowa akcja, dzięki której wielkie firmy oraz widzowie Telewizji Polsat wspólnie pomagają chorym dzieciom. 6 grudnia o godz. 18.45 na antenie Telewizji Polsat emitowany jest specjalny blok reklamowy, który oglądają miliony widzów. Wpływy z niego, obliczone na podstawie wyników oglądalności, przekazane są corocznie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Polsat.

  6 grudnia 2012 roku „Mikołajkowy Blok Reklamowy” przyciągnął przed telewizory ponad 8,8 mln widzów (tj. 54,4% widzów w grupie 16–49 lat), dzięki czemu udało się zebrać kwotę ponad 2 mln zł. Blok reklamowy po raz pierwszy można było obejrzeć dzięki aplikacji ipla w internecie – z tej możliwości skorzystało 4,2 tys. użytkowników. Dotychczasowych dziewięć edycji kampanii „Mikołajkowego Bloku Reklamowego” przyniosło wsparcie dla podopiecznych Fundacji Polsat w wysokości prawie 10,5 mln zł.

 • “Rodzina – Dom Budowany Miłością”
  Program społeczny prowadzony z Fundacją Przyjaciółka, którego celem jest wspieranie rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, a także propagowanie rodzinnych form opieki. Angażując się w ten program, Fundacja postawiła sobie cel, aby dać szansę każdemu dziecku na wychowanie w rodzinie. Jeśli nie może być to rodzina biologiczna, najbardziej odpowiednia jest rodzina zastępcza lub rodzinny dom dziecka. W ciągu sześciu lat działania programu na jego realizację została przekazana kwota ponad 1,8 mln zł.

Fundacja działa także globalnie – w 2005 roku zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci, które ucierpiały po przejściu tsunami w Azji. Fundacja przekazała wówczas Polskiej Akcji Humanitarnej ponad 1,2 mln zł na pomoc dla dzieci ze Sri Lanki, jednego z regionów najmocniej dotkniętych kataklizmem.

Za pośrednictwem telewizji Polsat Fundacja dociera do ludzi, sponsorów, wolontariuszy, bez których nie mogłaby działać. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Wszystkie działania pokazują, że jedynie łącząc siły, jesteśmy w stanie naprawdę pomagać dzieciom. Nadrzędnym celem Fundacji jest ratowanie zdrowia i życia najmłodszych. Przez 16 lat udało się pomóc bezpośrednio 20 341 dzieciom, a co za tym idzie – także ich rodzinom w sytuacji pojawienia się ciężkiej choroby.

Więcej o Fundacji POLSAT na www.fundacjapolsat.pl

Numer konta Fundacji POLSAT:
INVEST- BANK S.A. O/WARSZAWA
21 1680 1248 0000 3333 4444 5555


Article printed from Cyfrowy Polsat: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl

URL to article: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl/interesariusze_i_otoczenie/fundacja-polsat/

Copyright © 2013 Polsat. All rights reserved.