- Cyfrowy Polsat - http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl -

Organizacje pozarządowe i społeczności lokalne

Staramy się stale uwrażliwiać naszych pracowników na problemy społeczne. Udaje nam się to na szeroką skalę, gdyż w Cyfrowym Polsacie pracują osoby bardzo zaangażowane, społecznicy o wielkich sercach, gotowi poświęcać swój wolny czas na to, by nieść pomoc potrzebującym i realizować działania prospołeczne.

Mimo że działalność wolontariatu pracowniczego nie jest ujęta w formalne procedury wewnętrzne, prowadzimy działania charytatywne w wielu obszarach, między innymi:

  • Na stałe wspieramy Żoliborskie Stowarzyszenie DOM RODZINA CZŁOWIEK w ramach akcji „Nakrętka”. Dzięki tysiącom plastikowych nakrętek zebranych przez naszych pracowników, ich rodziny i przyjaciół wspieramy zakup wózków inwalidzkich dla chorych dzieci.
  • Od 2010 roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia, nasi pracownicy zostają Świętymi Mikołajami. We współpracy z Fundacją Przyjaciółka w ramach akcji świątecznej „Qurier Świętego Mikołaja” zrealizowaliśmy w 2012 roku aż 179 marzeń dzieci. Do przedsięwzięcia włączyło się aż 267 pracowników, którzy obdarowywali dzieci upominkami, spełniając prośby wysłane przez najmłodszych w listach do Świętego Mikołaja. Wspólnymi siłami zrealizowaliśmy te dziecięce marzenia na kwotę ponad 17.900 zł, a upominki dotarły do wiejskich świetlic środowiskowych z Suchacza, Gronowa, Łojd, Krasnołąki oraz Pasłęki.
  • W 2002 roku z okazji Dnia Dziecka przeprowadziliśmy wśród naszych pracowników zbiórkę darów dla najbiedniejszych rodzin, które zostały przekazane do świetlicy w Sępopolu, a w dalszym etapie do konkretnych rodzin i dzieci. Udało się zebrać ponad 100 paczek z zabawkami, grami, przytulankami, książkami i artykułami papierniczymi.
  • Latem 2012 roku wzięliśmy udział w akcji „Wietrzenie szaf”. Była to zbiórka odzieży dla młodzieży i dorosłych, podopiecznych programu „Aktywni i samodzielni”, organizowana przez Fundację Bene Vobis.
  • Od 2011 roku wspieramy kampanię „Twój 1% ma wielką wartość!”, którą wspólnie zorganizowały Telewizja Polsat i Fundacja Polsat. Wierzymy, że kampania zachęcająca obywateli do przekazywania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego jest bardzo cenną inicjatywą. Nie wszyscy podatnicy korzystają z danego im przez państwo przywileju decydowania o przeznaczeniu części swojego podatku potrzebującym. Dlatego pokazując naszym pracownikom i ich rodzinom, jak prosto można skorzystać z tego mechanizmu, mamy nadzieję, że przyczyniamy się nie tylko do potencjalnego zwiększenia wpływów organizacji z tytułu 1%, ale też poszerzamy możliwości działania organizacji pożytku publicznego dla dobra naszego najbliższego otoczenia.
  • Współpracujemy z Fundacją Polsat i zachęcamy naszych pracowników oraz klientów do wspierania jej podopiecznych. Pokazujemy im, że nasze wspólne działania realnie wpływają na pomoc dla potrzebujących dzieci. W 2012 roku, już po raz czwarty, budżet zaplanowany w Cyfrowym Polsacie na tradycyjne upominki świąteczne oddaliśmy na rzecz podopiecznej Fundacji. Zostały one przeznaczone na leczenie i rehabilitację 12-letniej Weroniki z Gdańska, która w konsekwencji śpiączki cukrzycowej i zatrzymania akcji serca doznała obrzęku i niedotlenienia mózgu oraz niedowładu czterokończynowego. Dodatkowo klienci telefonii komórkowej Cyfrowego Polsatu mogą wesprzeć Fundację w szczytnych działaniach, zasilając jej konto dzięki specjalnemu serwisowi SMS.
  • Od 2004 roku współpracujemy ze Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów Telewizyjnych Sygnał, współorganizując kampanie społeczne budujące świadomość, że kradzież sygnału telewizyjnego jest przestępstwem, oraz promujące uczciwość w obrocie sygnałem telewizyjnym i postawę poszanowania praw autorskich.

Article printed from Cyfrowy Polsat: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl

URL to article: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl/interesariusze_i_otoczenie/organizacje-pozarzadowe-i-spolecznosci-lokalne/

Copyright © 2013 Polsat. All rights reserved.