- Cyfrowy Polsat - http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl -

Poznaj bliżej Cyfrowy Polsat

Jesteśmy wiodącą grupą medialną w Polsce, którą tworzą spółki:

Cyfrowy Polsat – największy w Polsce operator płatnej telewizji i czwarta co do wielkości platforma satelitarna w Europie;
Telewizja Polsat – wiodący nadawca komercyjny w Polsce;
Redefine – twórca serwisu ipla, lidera rynku wideo online w Polsce.

GRUPA TELEWIZJI POLSAT TO:

  • 20 popularnych kanałów telewizyjnych, w tym cztery HD, wśród których znajdują się m.in. kanały rozrywkowe, sportowe, informacyjne, biznesowe, lifestyle’owe, filmowe, dokumentalne oraz dla dzieci;
  • 20,5% udziału w oglądalności (grupa 16–49 lat);
  • 23,2% udziału w rynku reklamy telewizyjnej.

PLATFORMA CYFROWY POLSAT TO:

  • 3,57 mln abonentów;
  • ponad 120 kanałów polskojęzycznych, w tym 34 kanały HD;
  • usługi PPV, VOD Domowa Wypożyczalnia Filmowa, catch-up TV, Multiroom HD, TV MOBILNA.

Posiadamy również własną fabrykę dekoderów.

Świadczymy usługi telekomunikacyjne. Od września 2008 roku zapewniamy usługi telefonii komórkowej jako infrastrukturalny MVNO, zaś od kwietnia 2012 roku w ramach nawiązanej współpracy z firmą Polkomtel oferujemy usługi telefonii komórkowej sieci Plus.

Sprzedajemy szerokopasmowy dostęp do Internetu w bezprzewodowych technologiach HSPA+ i LTE.

Od kwietnia 2012 roku jesteśmy również właścicielem spółki Redefine Sp. z o.o., która jest twórcą telewizji internetowej ipla. Ipla jest liderem rynku wideo online w Polsce zarówno w zakresie dostępności na różnych urządzeniach (komputery/laptopy, tablety, smartfony, telewizory z dostępem do Internetu, dekodery, konsole do gier), jak i pod względem ilości oferowanych treści. Ipla ma też wiodącą pozycję pod względem liczby użytkowników oraz średniego czasu spędzonego na oglądaniu treści wideo przez jednego użytkownika. Kontynuując rozwój w segmencie online, uruchomiliśmy serwis muzo z muzyką cyfrową w modelu odsłuchowym. Docelowo w ofercie muzo znajdzie się 5 mln utworów zaspokajających blisko 90% potrzeb muzycznych Polaków.

Jako jedyny operator na rynku oferujemy unikalny produkt – TV MOBILNĄ – działający w oparciu o technologię naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Telewizja mobilna Cyfrowego Polsatu dostępna jest na najbardziej popularnych urządzeniach przenośnych, a także poprzez najnowszy dekoder DVB-T wyprodukowany w naszej fabryce.

Od maja 2008 roku Cyfrowy Polsat jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Prowadzimy działalność w dwóch segmentach biznesowych: segmencie usług świadczonych klientom indywidualnym, dostarczającym usługi telewizji cyfrowej, szerokopasmowego Internetu, telefonii komórkowej i rozrywki online oraz segmencie nadawania i produkcji telewizyjnej.


Article printed from Cyfrowy Polsat: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl

URL to article: http://www.raportroczny2012.cyfrowypolsat.pl/wprowadzenie/poznaj-blizej-cyfrowy-polsat/

Copyright © 2013 Polsat. All rights reserved.