Technologia i infrastruktura płatnej telewizji

Centrum nadawcze

Nasze centrum nadawcze mieści się w Warszawie i umożliwia nam emitowanie kanałów telewizyjnych na wykorzystywane przez nas transpondery na satelitach HotBird. Wybudowane w 2006 roku i rozbudowane w 2009 roku centrum jest jednym z największych w Polsce. W 2012 roku przeprowadziliśmy kolejną modernizację systemów emisyjnych, która umożliwi nam playout nawet 100 kanałów telewizyjnych.

Dekodery

W celu zmniejszenia naszych kosztów w listopadzie 2007 roku rozpoczęliśmy produkcję własnych dekoderów SD, a w kwietniu 2010 roku wprowadziliśmy do produkcji dekodery HD.

Naszą linię produkcyjną opuściło dotychczas dziewięć modeli odbiorników:

  • cztery do odbioru sygnału w standardowej jakości (MINI, Familijny, F300 i M100);
  • cztery umożliwiające oglądanie telewizji w wysokiej rozdzielczości (HD 5000, HD 6000, MINI HD 2000, HD 3000);
  • T-HD 1000 w standardzie transmisji DVB-T;
  • dysk twardy USB o pojemności 320 GB (DTU 320).

W 2012 roku wybrane modele produkowanych przez nas dekoderów wyposażyliśmy dodatkowo w dostęp do aplikacji ipla, dzięki której po podłączeniu dekodera do Internetu użytkownik może korzystać z zasobów naszej telewizji internetowej.

W 2012 roku dekodery naszej produkcji stanowiły ponad 85% wszystkich sprzedanych lub udostępnionych przez nas dekoderów. Według stanu na koniec grudnia 2012 roku w sumie w naszej fabryce wyprodukowano ponad 4 mln dekoderów, w tym ponad 2,5 mln HD. Nasi abonenci mogą zarówno zakupić, jak i wynająć od nas dekoder. W celu zwiększenia satysfakcji klientów zapewniamy serwis gwarancyjny tych urządzeń.

Dystrybucja treści internetowych

W ramach telewizji internetowej ipla wykorzystujemy własną technologię dostosowaną do najważniejszych systemów operacyjnych. W odróżnieniu od konkurencji stosujemy autorskie rozwiązania, co pozwala nam tworzyć usługi optymalnie dostosowane do ograniczeń infrastruktury internetowej w Polsce oraz możliwości zewnętrznych systemów, z którymi integrujemy nasze aplikacje.